To takie proste!
Przedszkole Samorządowe nr 176
Strona głowna  /  Aktualności  /  Jubileusz 30-lecia Przedszkola Samorządowego nr 176 im. Marii Konopnickiej w Krakowie
Jubileusz 30-lecia Przedszkola Samorządowego nr 176 im. Marii Konopnickiej w Krakowie
data dodania: 2014-11-03 16:22:52
 Pani dyrektor Ewa Kamińska wraz z Panią wicedyrektor Bogumiłą Krassowską  powitały licznie zgromadzonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Małopolski Kurator Oświaty Pan Aleksander Palczewski, Dyrektor Wydziału Edukacji UMK Pani Anna Korfel – Jasińska, Kierownik Referatu Szkół Ogólnokształcących Pani Iwona Żurkowska, Kierownik Referatu Jakości i Promocji Edukacji Pani Barbara Mirek – Mikuła, przedstawiciele Rady i Zarządu Dzielnicy XII z Przewodniczącym Panem Zbigniewem Kożuchem, wiceprezes ZNP Pan Roman Walczak, dyrektor SP nr 24 Pani Marta Pszczoła oraz wicedyrektor Jadwiga Kożmirska, dyrektor Gimnazjum nr 29 Pan Wiesław Kiełbasa oraz wicedyrektor Pan Jacek Szarak, byli pracownicy, emeryci oraz rodzice naszych wychowanków.
Przedszkolaki ze starszych  grup wiekowych zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez Panią Dorotę Krassowską, w którym zostały przywołane lata od otwarcia przedszkola do dnia dzisiejszego. W magiczny świat przeszłości zabrał wszystkich wehikuł czasu.
Dzieci z grupy piątej i szóstej rozpoczęły przedstawienie Polonezem. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Grupa VII zaprezentowała piosenkę pt. „Przedszkole drugi dom”. Dzieci z grupy czwartej i piątej zaprezentowały zebranym gościom swój układ taneczny do Krakowiaka. Nie zabrakło w naszym występie także współczesnych tańców: dziewczynki z grupy szóstej zatańczyły taniec turecki, który był długo oklaskiwany przez zebranych gości, a dzieci z grupy piątej przedstawili układ choreograficzny z pomponami do piosenki „Ula – la”. Program artystyczny uświetnił występ  Filipa Ślęzaka. Nasz absolwent zagrał na perkusji mini koncert.
Po części artystycznej zaproszeni goście mieli możliwość zapoznać się z historią przedszkola w formie multimedialnej. Wszyscy zebrani goście mieli także okazję zapoznać się z naszymi osiągnięciami i akcjami, w których placówka bierze udział od lat.
Jak na jubileusz przystało i zgodnie z tradycją urodzinową nie mogło zabraknąć tortu. Tort został przygotowany przez Radę Rodziców za co bardzo serdecznie dziękujemy. Po części artystycznej odbył się w naszym przedszkolu poczęstunek. Wszystkim przedszkolakom bardzo smakował urodzinowy tort. Następnie grupy starsze udały się do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Rodziny na Mszę św., aby podziękować Bogu za wszystkie lata działalności przedszkola i prosić o dalszą opiekę.
Po obiedzie na przedszkolaków czekała mała niespodzianka w postaci teatrzyku pt: „Babulu ratuj”. Dzieci chętnie wchodziły w interakcje z aktorami i starli się pomóż królewnie w pozbyciu się smoka grypy. Jak przystało na bajkę, ta także dobrze się skończyła z morałem, że zawsze należy słuchać starszych. Po południu dzieci wraz z rodzicami wspólnie świętowali z okazji jubileuszu. Na dzieci czekały pyszne słodkości, malowanie twarzy, a także dyskoteka.
Jesteśmy przekonani, że to co najlepsze i najpiękniejsze jest jeszcze przed nami. Mamy poważne plany na przyszłość. Postaramy się, aby następne jubileusze potwierdziły słuszność naszej drogi.


Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3